Serwis pod patronatem Katedry Inżynierii
Biomedycznej Politechniki Wrocławskiej
oraz Katedry i Kliniki Otolaryngologii
Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
DEMO
Po dokonaniu płatności i pobraniu maskera tu znajdziesz
telefon do swojego lekarza,
który odpowie na Twoje pytania.
Poniżej zebrano informacje niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia terapii habituacji. Większość z nich będzie Ci już znana z artykułów, FAQ’u oraz instrukcji zawartych na wcześniejszych stronach.

SESJE TERAPEUTYCZNE
Sesja 1: Przyczyna szumów usznych.
Zostałeś zakwalifikowany do leczenia objawowego szumów usznych, w związku z tym szum uszny nie jest u Ciebie zwiastunem poważnej choroby jedynie objawem zmian jakie zaszły w narządzie słuchu. Musisz się wyzbyć przeświadczenia, że szumy są sygnałem świadczącym o zagrożeniu.

Dźwięki o niewyjaśnionym pochodzeniu często mogą powodować podirytowanie (np. skrzypienie w samochodzie) i napawać obawami (np. odgłos przewracającej się rzeczy słyszalny w mieszkaniu przed zaśnięciem). Twoje szumy uszne, również wyzwalają podobne emocje. Są czymś nowym, nieustalonego pochodzenia, czymś czego nie da się wyłączyć i nie można kontrolować. Ustalenie przyczyny znacząco poprawie komfort psychiczny. Należy uzmysłowić sobie, że wszystkie poważne przyczyny Twoich szumów usznych zostały wykluczone podczas kwalifikacji do leczenia.

W wolnej chwili przeczytaj o artykuł o szumach usznych oraz ich leczeniu.

Nie zostałeś zakwalifikowany przez lekarza? Lekarz nie powiedział Ci, że musisz się przyzwyczaić do tych szumów? Skorzystaj z serwisu e-Audiologia Diagnostyka. Po wykonaniu badań, w wywiadzie zaznacz "Kwalifikacja do leczenia szumów usznych metodą habituacji".
- 1 -