Serwis pod patronatem Katedry Inżynierii
Biomedycznej Politechniki Wrocławskiej
oraz Katedry i Kliniki Otolaryngologii
Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
DEMO
Po dokonaniu płatności i pobraniu maskera tu znajdziesz
telefon do swojego lekarza,
który odpowie na Twoje pytania.
Leczenie szumów usznych metodą habituacji (ang. Tinitus Retraining Teraphy, TRT) jest objawową metodą leczenia szumów usznych charakteryzującą się wysoką skutecznością i szerokim zastosowaniem. Przed przystąpieniem do leczenia konieczne jest wykluczenie, stosunkowo rzadko występujących, organicznych przyczyn pochodzenia szumów usznych. Stosowanie terapii TRT w takich przypadkach może skutkować brakiem poprawy oraz opóźnieniem włączenia właściwego leczenia przyczynowego. Kwalifikację do leczenia terapią habituacji przeprowadza lekarz na podstawie wywiadu oraz wyników badań audiologicznych.

Terapia habituacji jest metodą bezpieczną. Nieprawidłowe prowadzenie terapii nie skutkuje bezpośrednim upośledzeniem słuchu. Jedynie nieprawidłowa kwalifikacja może być przyczyną pośredniego uszkodzenia w wyniku opóźnienia włączenia właściwego leczenia.

W terapii habituacji wykorzystywane są maskery szumów usznych. Dostęp do generatora maskerów jest płatny (26.50zł).

Jeżeli zostałeś zakwalifikowany przez lekarza do leczenia szumów usznych metodą habituacji lub jeżeli rozumiesz ryzyko stosowania metody habituacji bez kwalifikacji i chcesz kontynuować kliknij "dalej".

Kwalifikacja do leczenia terapią habituacji można zostać przeprowadzona w serwisie e-Audiologia Diagnostyka. Jest to usługa płatna (48.95zł. Promocja! Tylko 19.99zł) . Po wykonaniu badań w serwisie e-Audiologia Diagnostyka, badania należy zgłosić do opisu zaznaczając w wywiadzie opcję "Kwalifikacja do leczenia szumów usznych metodą habituacji". Badanie słuchu w serwisie
e-Audiologia Diagnostyka
>>>