Serwis pod patronatem Katedry Inżynierii
Biomedycznej Politechniki Wrocławskiej
oraz Katedry i Kliniki Otolaryngologii
Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
TERAPIA HABITUACJI
W INTERNECIE
Tinnitus Retraining
Therapy
P. Jastreboff & J. Hazell
Szumy uszne
Marzena Mielczarek
Wyniki habituacji ...
Grażyna Bartnik i inni
Książka twórcy terapii habituacji Pawła Jastreboff'a "Tinitus Retraining Therapy. Implementing the Neurophysiological Model" zawiera neurofizjologiczne podstawy terapii, dokładny opis metod jej stosowania, wyniki terapii oraz możliwości zapobiegania szumom usznym. W tej pozycji znajdziemy szczegółowe wskazówki dla terapeutów i pacjentów. Stanowi ona biblię terapii habituacji. Książka jest dostępna niestety jedynie w języku angielskim.
AKTUALNOŚCI
12.01.2016 Audiometria tonalna na popularne telefony z Androidem bez konieczności kalibracji. Ponad 300 tys. użytkowników w ciągu 2 lat! Sprawdź sam.
03.04.2014 Ukończyliśmy pracę nad nowym testem zrozumienia mowy w szumie. Zapraszamy do zapoznania się z testem trypletowym.
03.02.2014 Aby chronić Państwa dane komunikacja z serwisem e-audiologia została zabezpieczona szyfrowanym protokołem SSL, a aplety Javy zostały podpisane podpisem elektronicznym. W związku z powyższymi pracami w ostatnich dniach mogły wystąpić przejściowe problemy z uruchomieniem apletów Java.
15.01.2014 Czytelników anglojęzycznych zapraszamy do przestudiowania kolejnej publikacji opracowanej na podstawie serwisu e-audiologia.pl dotyczącej dokładności kalibracji biologicznej urządzeń elektronicznych na potrzeby badania słuchu. Artykuł został opublikowany w prestiżowym czasopiśmie Journal of Medical Internet Research (Impact Factor 4.7).
01.12.2013 Użytkowników smartfonów z systemem Android zapraszamy do zapoznania się z naszą aplikacją mobilną do badania słuchu. Wersje na pozostałe systemy będą przygotowywane w miarę możliwości.
10.10.2013 Nasz wniosek aplikacyjny na opracowanie i implementację nowych testów audiometrycznych został pozytywnie rekomentowany przez komisję projektu Laboratorium Biznesu realizowanego przez DARR S.A. i tym samym rozpoczęliśmy prace z nim związane. Pokaż więcej.
28.04.2013 W renomowanym czasopiśmie Journal of Medical Internet Research (Impact Factor 4.7) ukazał się artykuł dotyczący dokładności badań słuchu za pośrednictwem Internetu. Artykuł został przygotowany na podstawie badań przeprowadzonych w serwisie e-audiologia.pl (jeszcze ze starą metodą kalibracji). Zachęcamy do lektury (tekst w języku angielskim).
21.01.2013 Zakończyliśmy prace nad nową metodą kalibracji, dzięki której badanie słuchu będzie bardziej dokładne! Ponadto wprowadziliśmy ułatwienia w treningu słuchowym stosowanym w leczeniu szumów usznych. Zapraszamy do badania!
24.05.2012 W ramach uczestnictwa w projekcie Kluczowy Stażysta realizowanym przez Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości rozpoczęliśmy prace nad poprawą dokładności metody kalibracji. Zobacz certyfikat.
07.09.2011 Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w programie badawczym pt. "Badanie słuchu przez Internet" realizowanym w Poradni Audiologicznej Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W ramach programu zostaną Państwo m.in. przebadani na profesjonalnym sprzęcie audiologicznym, przeszkoleni w samodzielnym badaniu słuchu przez Internet oraz uzyskają Państwo darmową konsultację audiologiczną. Więcej w ulotce informacyjnej.
30.07.2010 Dodano prezentację wyjaśniającą ideę leczenia szumów usznych metodą habituacji. Masz szumy uszne? Sprawdź tutaj!
06.06.2010 Serwis e-Audiologia został rozszerzony o internetową adaptację leczenia szumów usznych metodą habituacji (ang. Tinnitus Retraining Therapy, TRT). Masz szumy uszne? Zapoznaj się z jego treścią.
20.05.2010 Wachlarz testów diagnostycznych został rozszerzony o audiometrię Békésy'ego oraz ocenę poziomu dyskomfortowego słyszenia. Teraz możesz zbadać swój słuch jeszcze dokładniej!
01.01.2009 Zbadaj swój słuch za darmo. W przypadku wątpliwości możesz odpłatnie uzyskać konsultację od naszego lekarza. Rozszerzono funkcjonalność serwisu o wywiad lekarski i konsultacje online.
04.12.2008 Wydrukuj i pokaż wyniki badań swojemu lekarzowi. Rozszerzono funkcjonalność serwisu o możliwość wydruku przeprowadzonych testów audiometrycznych.
15.10.2008 Teraz możesz przeprowadzić darmowe badanie słuchu przez Internet nie wychodząc z domu. Udostępniono możliwość wykonania audiometrii tonalnej, testu wyrównania głośności, audiometrii mowy oraz audiometrii mowy w szumie.